Skład Rady Rodziców:

Nazwa odbiorcy: RADA RODZICÓW SP 52,
Os. Dywizjonu 303 66
Nr rachunku 72 1020 2892 0000 5202 0528 4882
Tytułem: „Opłata na Radę Rodziców – imię i nazwisko dziecka, klasa”

W roku 2022/2023 proponowana składka na działalność Rady Rodziców to 60 złotych na rok, ewentualnie 30 złotych na semestr.

Członkami Rady Rodziców są przedstawiciele Rad Oddziałowych, zobowiązani mocą Ustawy Prawo oświatowe do reprezentowania swoich Oddziałów w Radzie Rodziców, a mocą jej Regulaminu – do współpracy z Prezydium Rady Rodziców w celu realizacji zadań z zakresu jej kompetencji, służących wspieraniu działalności statutowej Szkoły.

Środki zebrane ze składek Rada Rodziców, z inicjatywy własnej lub w odpowiedzi na wnioski Dyrekcji Szkoły, przedstawicieli Kadry Pedagogicznej, Samorządu Uczniowskiego lub Rady Szkoły, mocą podejmowanych uchwał, przeznacza na:

• zakup nagród i wyróżnień dla laureatów konkursów szkolnych, olimpiad przedmiotowych i zawodów sportowych
  • zakup nagród i wyróżnień dla uczniów z najlepszymi wynikami w nauce oraz innymi szczególnymi osiągnięciami
  • zakup artykułów papierniczych do świetlicy
  • doposażenie sali przedmiotowych i tematycznych
  • remonty sal, realizowane w czynie społecznym przez klasy
  • dofinansowywanie obiadów i/lub wycieczek klasowych dla uczniów w najtrudniejszej sytuacji materialnej
  • organizację dodatkowych atrakcji podczas szkolnych uroczystości, imprez i festynów (np. fotobudka, wata cukrowa)
  • dofinansowywanie szkolnych projektów, których realizacja wymaga częściowego wkładu własnego
  • dofinansowywanie dojazdów uczniów na olimpiady przedmiotowe i turnieje sportowe

…oraz jeszcze na „coś extra” – jeśli pozwala na to roczny budżet składkowy RR, co zależy od powszechności zwyczaju wpłat i hojności Darczyńców.

Wszystkie wpływy i wydatki do i z funduszu Rady Rodziców są udokumentowane oraz raportowane Rodzicom przynajmniej raz do roku. Ponadto Regulamin Rady Rodziców zobowiązuje ją do sporządzenia rocznego sprawozdania finansowego, podsumowującego kadencję.