Oficjalna strona Szkoły Podstawowej nr 52 w Krakowie im. Marii Dąbrowskiej

Od uprawy do potrawy, czyli klasa 3b na zajęciach edukacyjnych

28 maja uczniowie klasy 3b udali się pod opieką wychowawcy na wycieczkę dydaktyczną do sklepu Tesco w Krakowie. Wzięli udział w programie pod nazwą “Od uprawy do potrawy”. Celem tego programu jest promowanie zdrowego odżywiania i kształtowanie umiejętności dokonywania świadomych zakupów.

Uczniowie podczas zajęć mieli okazję zdobyć wiedzę o pochodzeniu produktów i ich sezonowości (w przypadku warzyw i owoców), a co za tym idzie różnicowaniu diety w zależności od pór roku i bazowaniu na regionalnych produktach.
Mogli spróbować wielu produktów, poznać nowe smaki i odkryć różnorodność zdrowych produktów. Będzie to inspiracja, by na co dzień wybierać produkty pełnowartościowe (w miejsce produktów przetworzonych).
Nauczyli się prawidłowego czytania etykiet i przekonali się, że produkty posiadają różny skład i dwa produkty z pozoru identyczne mogą się bardzo różnić.
Zdobyli wiedzę o przechowywaniu żywności i przypomnieli sobie informacje, jak zbudowana jest piramida żywieniowa.
Na koniec każdy uczeń przygotował zdrowy posiłek i otrzymał pamiątkowy prezent. Wszystkim dzieciom zajęcia bardzo się podobały.

 

Ważne strony:

unicef

Nasze projekty:

cybernauci unicef starsr starsr starsr wspolpraca

Partnerzy szkoły:

gim36 30lo p_dzielnica harcerze baner1a-1-e1515336938364

Nasze certyfikaty

zdrowie zdrowie zdrowie