Kosmiczna wyprawa

You are currently viewing Kosmiczna wyprawa

Kl. 1d wyruszyła z wychowawczynią, Panią Elą M., w niezwykłą, bo wirtualną podróż dookoła świata i w przestrzeń kosmiczną. Uczniowie wybrali się na wycieczkę do XPLORE DOME w Tauron Arena Kraków. Wszyscy byli zachwyceni TRAVEL SALAD. Dostrzegli położenie Ziemi w Układzie Słonecznym, ale też jej piękno w różnych zakątkach świata. Podróż w pozycji leżącej na wygodnych poduchach była odprężająca, można się było poczuć jak w rakiecie kosmicznej. Korzystając z grawitacji wszyscy dotarli do strefy doświadczeń, gdzie skanując kod obrazów, udało się wydobyć z nich poruszające się zwierzęta lub zobaczyć wypływającą lawę z wulkanów. Na zakończenie powstały fascynujące fotografie w obrocie 360 stopni. Oprócz tego uczniowie samodzielnie, już w klasie, wykonali gwiazdy w 3D i przedstawili Układ Słoneczny w PAINT (także w wersji 3D) – wszystko zgodnie z teorią Mikołaja Kopernika. Było kosmicznie!!!