Oficjalna strona Szkoły Podstawowej nr 52 w Krakowie im. Marii Dąbrowskiej

Międzynarodowy Dzień Kropki

Na początku każdej lekcji uczniowie poznali historię Vashti – dziewczynki, od której wszystko się zaczęło. Po krótkiej rozmowie o własnych talentach przeszliśmy do działań praktycznych. W kl. 5a kodowaliśmy karty pracy z wykorzystaniem alfabetu Braille’a, a potem tworzyliśmy zakropkowane dzieła sztuki na okrągłych, papierowych talerzykach. Gotowe mają być jutro przedziurkowane i zawieszone na sznurku – jako galeria prac w sali, którą opiekuje się klasa 5a. W klasie 6c zmagaliśmy się z kodowaniem prac, które dotyczyły powtórki z gramatyki. Szóstoklasiści kropkowali ukryte na karcie pracy informacje związane z deklinacją, a następnie porządkowali nazwy przypadków i odmieniali przez nie wyrażenie “Dzień Kropki”. Wyszukiwali też i objaśniali związki frazeologiczne ze słowem “kropka”. Klasa 8a przypomniała sobie informacje związane ze sposobami porozumiewania się, tworzyła drzewo talentów, a także zmagała się z przysłowiami. Uczniowie pracowali z ogromną przyjemnością i zaangażowaniem, a efekty ich działań są dowodem na to, że potrafią i chcą być kreatywni.

Tego dnia “kropka” była również bohaterem na lekcjach w klasach pierwszych i drugich. Prace, które podstały można obejrzeć w galerii.

Ważne strony:

unicef

Nasze projekty:

cybernauci unicef starsr starsr starsr wspolpraca

Partnerzy szkoły:

gim36 30lo p_dzielnica harcerze baner1a-1-e1515336938364

Nasze certyfikaty

zdrowie zdrowie zdrowie