Oficjalna strona Szkoły Podstawowej nr 52 w Krakowie im. Marii Dąbrowskiej

3a i 3b w wiosce indiańskiej w Szczyrzycu

31 maja 2019 r. uczniowie klas trzecich z okazji Dnia Dziecka wybrali się w kierunku Beskidu Wyspowego, by odwiedzić wioskę indiańską w Szczyrzycu. Na miejscu dzieci poznały indiańskie gry i zabawy, a nawet strzelały z łuku do tarczy! Następnie pan przewodnik opowiadał o innych elementach kultury indiańskiej. Uczniowie m.in. dowiedzieli się czym się różni tipi od wigwamu, w jaki sposób młody Indianin dowodzi swego męstwa, prosząc o rękę swej wybranki. Można było obejrzeć rękodzieła, tradycyjne stroje, a nawet rekonstrukcję indiańskiego grobu. Na koniec dzieci zaśpiewały indiańską pieśń i wykonywały amulety przynoszące szczęście, słuchając przy tym indiańskiej legendy.

Ważne strony:

unicef

Nasze projekty:

cybernauci unicef starsr starsr starsr wspolpraca

Partnerzy szkoły:

gim36 30lo p_dzielnica harcerze baner1a-1-e1515336938364

Nasze certyfikaty

zdrowie zdrowie zdrowie